Zamknij

Jarocin i Wilkowyja połączone. Nową ścieżką rowerową (ZDJĘCIA + FILM)

14:29, 07.07.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Przemysław Maćkowiak
REKLAMA

Oficjalnie otwarto drugi etap ścieżki rowerowej Jarocin-Wilkowyja-Żerków. Prowadzi on z Jarocina do Wilkowyi. Zaczyna się na skrzyżowaniu ul. Sportowej z ul. Św. Ducha w Jarocinie, a kończy na Lutyni w Wilkowyi.

 

Na drodze z Jarocina do Żerkowa powstała ścieżka rowerowa o długości ok. 3 km i szerokości 2 m. Częściowo została wybudowana z kostki brukowej, a częściowo z nawierzchni asfaltowej. Na odcinku ok. 300 m, od ul. Sportowej do ul. Maratońskiej w Jarocinie, inwestycja objęła remont istniejącego chodnika i poszerzenie go. Podobnie na kolejnym odcinku – ok. 600 m – od ul. Okrężnej do ul. Lisiej w Jarocinie. Oba odcinki ścieżki wybudowane zostały z kostki brukowej.

Kolejny odcinek inwestycji – ok. 1 km – ma nawierzchnię asfaltową i przebiega od ul. Lisiej do końca zabudowań w Annapolu. Do miejsca, gdzie wcześniej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie wybudowało kanalizację. Tam też wykonane zostało miejsce do wysiadania dla osób korzystających z komunikacji publicznej (pomiędzy ul. Lisią i ul. Kruczą) oraz plac manewrowy dla autobusów w Annapolu przy ul. Zajęczej. Na odcinku od ostatnich zabudowań w Annapolu do mostu nad Lutynią w Wilkowyi ścieżka wybudowana została po lewej stronie drogi (jadąc od Jarocina). Powstał tam odcinek asfaltowy o długości ok. 950 m.

Koszt wybudowania ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi to 2.902.566,28 zł, Gmina Jarocin udzieliła wsparcia powiatowi jarocińskiemu w wysokości 1.450.000,00 zł. Wykonawcą robót była firma PUB „BRUKPOL” s.c. ze Strzelec Wielkich. 

Budowa ścieżki rowerowej jest bardzo ważna dla naszych samorządów, ponieważ pełni istotną rolę komunikacyjną dla lokalnej społeczności. Pragnę podkreślić, że jako Zarząd Powiatu Jarocińskiego staramy się dążyć do stawianych sobie celów, a budowa tej ścieżki była jednym z naszych priorytetów  mówiła Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta powiatu jarocińskiego, podczas uroczystego otwarcia inwestycji.

Ścieżkę rowerową z Jarocina do Wilkowyi zdążył poświęcić, przed swoim odejściem na emeryturę ks. kan. Tadeusz Malchrowicz, wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi. Po oficjalnym przecięciu wstęgi przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych wybrali się na przejażdżkę po nowej inwestycji.

Zdjęcia z otwarcia ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi zobaczcie w galerii pod artykułem. Wideo z przejazdu nią władz miasta i powiatu publikujemy poniżej.

[WIDEO]165[/WIDEO]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz