Zamknij

Radny miejski musi przeprosić prezesa i spółkę

17:50, 02.07.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Jerzy Walczak, prezes Jarocińskiego Ruchu Samorządowego, naruszył dobra osobiste Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz prezesa tejże spółki Jerzego Wolskiego. Tak stwierdził Sąd Okręgowy w Kaliszu. Na mocy wyroku Jerzy Walczak musi przeprosić gminną spółkę i jej prezesa.

 

Sprawa dotyczyła treści artykułów zatytułowanych: „Mieszkaniowa ściema” i „Mieszkaniowa ściema cd”, które ukazały się w lutym i marcu ubiegłego roku na stronie internetowej Jarocińskiego Ruchu Samorządowego. Materiały dotyczyły budowy i finansowania mieszkań czynszowych w ramach programu Mieszkanie Plus. Reakcją na artykuły był proces, jaki Jerzy Wolski i JTBS wytoczyli Jerzemu Walczakowi, prezesowi JRS-u.

- Zdaniem JTBS-u znalazły się w nich liczne przekłamania i nieprawdziwe twierdzenia, co było bezpośrednią przyczyną złożenia pozwu przeciwko autorowi tych publikacji - Jerzemu Walczakowi. Spółka i jej prezes Jerzy Wolski, uzasadniając wniesienie pozwu, argumentowali, że materiały prasowe i zawarte w nich opinie nie mogą dezinformować opinii publicznej i powinny prezentować fakty – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin. 

Po ponad rocznej batalii Sąd Okręgowy w Kaliszu, wydając wyrok, potwierdził, że zawarte w artykułach twierdzenia naruszyły dobra osobiste spółki JTBS i jej prezesa Jerzego Wolskiego. Nakazał pozwanemu opublikowanie przeprosin i zakazał dalszego naruszania dóbr osobistych Jerzego Wolskiego i JTBS-u. Ponadto zasądził od Jerzego Walczaka 1.000,00 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz obciążył go kosztami sądowymi. Wyrok jest nieprawomocny. Pozwany go nie komentuje. 

Nie jest to pierwszy wyrok za naruszenie dóbr osobistych, z którym związać można nazwisko Jerzego Walczaka. Przypomnijmy, że już w 2018 roku Jarociński Ruch Samorządowy, którego prezesem jest Jerzy Walczak, za naruszenie dóbr osobistych musiał przeprosić Gminę Jarocin. Szef stowarzyszenia jest radnym Rady Miejskiej w Jarocinie. Jerzy Walczak znajduje się grupie samorządowców krytykujących działania władz Jarocina.   

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz