Zamknij

11. osoba z powiatu jarocińskiego pokonała koronawirusa

15:26, 09.07.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

W końcu dobre wiadomości płyną z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie. Sanepid informuje o kolejnej osobie z powiatu jarocińskiego, która ozdrowiała po zakażeniu Sars-CoV-2.

 

O ostatnim ozdrowieniu mieszkańców powiatu jarocińskiego z koronawirusa pisaliśmy w czerwcu. Od tego momentu  wyłącznie przybywało osób z naszego terenu, które chorowały na COVID-19. W sumie – do dzisiejszego południa – było ich aż 16. W końcu z Sanepidu napływają dobre wiadomości.

- Jedna osoba z terenu powiatu jarocińskiego wyzdrowiała. Jest to mężczyzna w wieku 66 lat – informuje Elżbieta Wejman, rzeczniczka prasowa Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie.

O tym, że mężczyzna ma dodatni wynik testu na koronawirusa Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował 11 dni temu. Dziś 66-latek został uznany za ozdrowiałego. Tym samym z zakażeniem nadal zmaga się 15. mieszkańców powiatu jarocińskiego. Pięć osób jest hospitalizowanych, cztery przebywają w izolatorium, a sześć na kwarantannie domowej. Poza tym, jak podaje Sanepid, 236 osób znajduje się na kwarantannie, a 112 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz