Zamknij

32-latka straciła oszczędności. Aż niewiarygodne, w jaki sposób...

14:26, 14.05.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Epidemia koronawirusa nie uśpiła przestępców. O tym już informowaliśmy nie raz. Teraz okazuje się, że oszuści nie dzwonią tylko do starszych osób. Podając się za policjantów okradają też młodych ludzi. Właśnie w taki sposób swoje oszczędności straciła 32-letnia mieszkanka gminy Jarocin. 

 

- 32-letnia mieszkanka gminy Jarocin, odebrała połączenie z numeru zastrzeżonego. Połączenie przyszło na telefon komórkowy kobiety. Pani w słuchawce usłyszała męski głos. Rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. Opowiedział historię swojej misji, jaką miała być walka z hakerami, i poprosił kobietę o pomoc w zatrzymaniu przestępcy. Żeby uwiarygodnić swoją opowieść, mężczyzna podał nawet numer telefonu do swojego „przełożonego”. Rozmówczyni miała tylko podać swoje hasła do konta bankowego, by w ten sposób zwabić w pułapkę rzekomych przestępców – opisuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Pułapka była, tyle że zastawiona na rozmówczynię. Przestępcą okazał się rzekomy funkcjonariusz. Jego misja zakończyła się upłynnieniem z konta kobiety 10 tys. zł.

- W przypadku telefonów od pseudo wnuczków, pseudo policjantów itp., którzy potrzebują pieniądze na operację czy akcję łapania bandytów, jedynym wiarygodnym numerem telefonu jest ten podany na stronach internetowych policji. W naszym powiecie jest to: 62 749 82 00. Dzwoniąc pod ten numer z pewnością otrzymają państwo pomoc i informacje, które uchronią przed tego typu oszustami – mówi asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Przypominamy, że policja nigdy, pod żadnym pozorem, nie angażuje w swoje akcje osób postronnych i nie przyjmuje na ich poczet żadnych pieniędzy. Policjant nie może żądać i nie oczekuje od nikogo podania haseł do jakichkolwiek kont.

[ALERT]1589459999623[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz