Zamknij

Akcja strażaków na terenie ZGO-WCR (FOTORELACJA + WIDEORELACJA)

11:29, 05.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Przemysław Maćkowiak

Dotarli do poszkodowanych i udzielają im pierwszej pomocy. Ewakuują pozostałych. Strażacy działają na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami? Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. W ramach ćwiczeń doskonalących Sił i Środków Straży Pożarnej, strażaków ratowników OSP z terenu gminy Jarocin. W symulacji udział bierze 90 strażaków.

 

Strażacy ochotnicy z: Witaszyc, Wilkowyi, Kadziaka, Osieka, Goliny, Zakrzewa, Jarocina, Mieszkowa, Radlina, Cielczy, Łuszczanowa, Potarzycy, Tarzec i Hilarowa, a także Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarocinie wzięli udział w ćwiczeniach. Każdy z zastępów tworzyło sześć osób. Sprawdzano współdziałanie podczas realizacji zadań ratowniczych i ochronnych. Dlatego też w szkolenie zaangażowali się przedstawiciele Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie oraz Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Jarocinie. Dodatkowo strażacy ochotnicy doszkolili się z zakresu technik gaszenia pożarów. 

Ćwiczenia odbyły się na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. Rozpoczęto je teorią. Wiedzę na temat współdziałania formacji obrony cywilnej ze służbami, inspekcjami i strażami zebranym przekazał Józef Hoffmann z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie. Następnie strażacy poznali plany ćwiczeń i uczestniczyli w odprawie technicznej.

Podczas szkolenia praktycznego jego uczestnicy musieli zrealizować osiem tematów. Od budowy stanowiska wodnego i magistrali potrzebnych do zabezpieczenia pożaru poprzez dotarcie do poszkodowanych lub zagrożonych ludzi oraz udzielenie im pierwszej pomocy aż do ugaszenia pożaru. Wszystko to z zachowaniem niezbędnych procedur i zabezpieczeń. Ćwiczeniowa akcja strażaków trwała około dwóch godzin. Po zakończeniu podsumowano ją. Znalazł się też czas na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.

Zobaczcie sami jak wyglądała ćwiczeniowa akcja na terenie ZGO-WCR!

[WIDEO]64[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone