Zamknij

GDDKiA: "Jest to dziwne. Raczej można wykluczyć jakiś wybryk" (ZDJĘCIA)

11:45, 04.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: GDDKiA

Na obwodnicy Jarocina w ciągu drogi S11 zniszczono kilkaset drzew. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ukrywa, że zrobiono to „w sposób świadomy”. Sprawę zgłoszono już na policję i do prokuratury. Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie prosi o pomoc w odnalezieniu wandala.

 

Drzewa posadzone przy obwodnicy Jarocina zniszczono w środę. Ktoś, co widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej, uszkodził ich konary. Tak zniszczył ok.400 - 450 drzew spośród 670 posadzonych w trakcie budowy obwodnicy Jarocina. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ujawnia w komunikacie, że zrobiono to „w sposób świadomy”, a także „sprawca wykazał się nie lada determinacją by uszkodzić i połamać taką ilość drzew oraz dotrzeć w miejsca, które niejednokrotnie są bardzo trudno dostępne”. Przyznaje, że po raz pierwszy spotyka się z czymś takim.

- Jest to dziwne. Raczej można wykluczyć jakiś wybryk. Myślę, że nikt by sobie tyle trudu nie zadawał, ale nikogo nie możemy podejrzewać i nikogo też na tę chwilę nie podejrzewamy. Zgłosiliśmy to do właściwych organów i będziemy patrzyli, co się będzie działo dalej – mówi nam Zbigniew Kowańdy, zastępca kierownika rejonu GDDKiA w Środzie Wielkopolskiej.

Sprawa zniszczonych drzewek została zgłoszona na policję i do prokuratury. Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie szuka wandala, który to zrobił. Prosi też o pomoc w znalezieniu sprawcy.

- Policjanci z Jarocina zwracają się z prośbą do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę o tym zdarzeniu lub osób(y), która mogła dopuścić się tego czynu o każdą informacje mogącą pomóc nam ustalić sprawcę i doprowadzić do poniesienia przez nią odpowiedzialności – czytamy w mediach społecznościowych KPP w Jarocinie.

Na wszelkie informacje policjanci czekają pod numerem telefonu: 62 749 82 00 bądź bezpośrednio w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15.

Zdjęcia zniszczonych drzew przy obwodnicy Jarocina zobaczcie w galerii pod artykułem!

[ALERT]1570199034107[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone