Zamknij

Są pieniądze na dwie inwestycje w powiecie

14:04, 17.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 4 mln zł trafią do budżetu powiatu jarocińskiego. Pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Przy ich pomocy zostaną wykonane dwie inwestycje. Trzeci etap ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa oraz przebudowa ul. Dworcowej w Mieszkowie.

 

2.973.106,00 zł z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskał powiat jarociński na budowę ścieżki rowerowej z Jarocina przez Wilkowyję do Żerkowa. Taką samą kwotę samorząd będzie musiał wyłożyć z własnych środków. Za te pieniądze wykonane zostanie około 6,8 km ścieżki rowerowej między Wilkowyją i Żerkowem. Inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia 2021 roku.

– Czas na podpisanie umowy – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Przypomnijmy, że rozpoczęła się już budowa drugiego odcinka ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków.

[ZT]237[/ZT]

Z Funduszu Dróg Samorządowych powiat jarociński pozyskał pieniądze nie tylko na trzeci etap ścieżki rowerowej Jarocin – Żerków. Przyznano mu także 1.265.522,00 zł na przebudowę ul. Dworcowej w Mieszkowie. I znów, tyle samo musi dołożyć z własnych środków. Za te pieniądze wykonana zostanie przebudowa odcinka ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Osiecką do przejazdu kolejowego. Zmieniony będzie odcinek o długości 1,058 km. Prace mają się rozpocząć jeszcze we wrześniu. Zakończyć w czerwcu 2020 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone