Zamknij

Osobowe roszady w trzech parafiach w gminie Jarocin i jednej w Kotlinie

15:06, 22.06.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Jak co roku, wraz z początkiem lipca, nastąpią zmiany personalne w diecezji kaliskiej. Dekretem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka w niektórych parafiach zmienią się proboszczowie, w innych wikariusze. Jedni księża przejdą na emeryturę, a drudzy rozpoczną swoją posługę kapłańską. Roszady nie ominą parafii znajdujących się w Jarocinie oraz na terenie gminy. Zajdą także w Kotlinie.

 

Największe zmiany szykują się w parafii pw. św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi. Tamtejszy proboszcz – ks. kan. Tadeusz Malchrowicz – z wraz z początkiem lipca przejdzie na emeryturę. Zarządzanie parafią przejmie ks. kan. Krzysztof Duchnowski, dotychczasowy notariusz Kurii Diecezjalnej i kapelan biskupa kaliskiego. A to nie koniec zmian w Wilkowyi. Kościół opuści także ks. Krzysztof Matuszewski, dotychczasowy wikariusz. Swoją dalszą posługę – na tym samym stanowisku – będzie pełnił w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach. Jego miejsce zajmie, mianowany na wikariusza, ks. Robert Szymura.

Kolejne zmiany personalne zarządzone przez biskupa zajdą w jarocińskich parafiach. Dwóch z czterech. Będą dotyczyły wikariuszy. Ks. Wojciech Kucharzak, z parafii pw. Chrystusa Króla w Jarocinie, przeniesie się do parafii pw. św. Floriana w Pleszewie. Zaś ks. Łukasz Poczekaj z parafii pw. św. Marcina w Jarocinie od lipca będzie pełnił posługę w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie. Zastąpi go ks. Paweł Wczesny, dotychczas wikariusz w parafii pw. św. Stanisława BIM w Ostrowie Wlkp.

Ks. Grzegorz Mączka jest bardzo dobrze znany jarociniakom. Od 2001 do 2011 roku pełnił posługę w parafii pw. św. Marcina w Jarocinie. W tym czasie uczył religii w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, a także działał w scholi parafialnej Canticum Gaudium i zespole Pinokio Brtohers. Z Jarocina odszedł, gdy został proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu. Teraz przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka ks. Grzegorz Mączka został mianowany redaktorem Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Nie tylko w Wilkowyi i Jarocinie w pierwszych dniach lipca dojdzie do roszad personalnych. Odbędą się one także w parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie. Opuści ją ks. wikariusz Mariusz Dylak, który przeniesie się do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. W Kotlinie jego miejsce zajmie ks. Mariusz Drzymała, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Zwiastowania NMP w Dębem.

 

(AKTUALIZACJA, 30 czerwca,  12:20)

Ks. kan. Tadeusza Malchrowicza żegnały tłumy wiernych. 

[ZT]1105[/ZT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz