Zamknij

Hilarów-Wola Książęca. Pieniądze i wykonawca inwestycji już są. Termin zakończenia prac też

13:38, 22.05.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Powiat Jarociński
REKLAMA

Mieszkańcy Hilarowa i Woli Książęce w końcu się doczekali. Droga łącząca ich miejscowości zostanie przebudowana. Powiat jarociński pozyskał rządowe wsparcie na realizację tego zadania, Swoje „pięć groszy” dorzuciła też gmina Jarocin.  

 

3 mln zł na przebudowę drogi Hilarów – Wola Książęca samorząd powiatu jarocińskiego pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

[ZT]350[/ZT]

Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,5 mln zł. Za tę kwotę wyremontowane zostanie 2,8 km drogi. Na blisko 1,5 km zostanie położy asfalt. Na pozostałym odcinku przebudowana istniejąca nawierzchnia asfaltowa. Droga będzie miała 5,5 m szerokości. Na 873 m planuje się wykonanie kanalizacji deszczowej. W ramach realizacji zadania powstanie także chodnik z kostki brukowej w Hilarowie.

200 tys. zł na przebudowę drogi Hilarów – Wola Książęca z własnego budżetu wyłożyła gmina Jarocin. Pieniądze do powiatu zostaną przekazane w dwóch transzach. Po 100 tys. zł w 2020 i 2021 roku. Do realizacji zadania ma się też dorzucić gmina Kotlin. 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz. Ma ona zostać zrealizowane do czerwca 2021 roku.  

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz