Zamknij

Nie tylko Gmina Jarocin i Powiat Jarociński sprzeciwiają się planom budowy Kolei Dużych Prędkości na naszym terenie. Dołącza kolejna gmina

13.55, 21.09.2022 N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jaraczewo
REKLAMA

Nie dla Kolei Dużych Prędkości – tak najkrócej można podsumować spotkanie konsultacyjne w sprawie KDP, które odbyło się w Jaraczewie. Radni miejscy w Jarocinie oraz reprezentanci mieszkańców Powiatu Jarocińskiego jeszcze w tym tygodniu pochylą się nad apelem w sprawie przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez teren gminy Jarocin.

 

Wiele osób, nie tylko z gminy Jaraczewo, uczestniczyło w konsultacjach dotyczących przebiegu przez teren gminy Jaraczewo Kolei Dużych Prędkości. Temat od kilku tygodni wywołuje ogromne emocje wśród mieszkańców, których domy i gospodarstwa znalazły się na trasie KDP. Nie inaczej było podczas spotkania.

Przedstawiciele firmy BBF z Poznania (firma opracowująca studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe), która na zlecenie CPK sp. z o.o. (inwestora) opracowuje studium oraz przedstawiciele CPK sp. z o.o. omówili czwarty wariant przebiegu linii. Tylko on dotyczy gminy Jaraczewo.

- We wszystkich wypowiedziach mieszkańców podkreślano, że nie ma zgody na powstanie KDP kosztem niszczenia ludzkiego dorobku. Jako burmistrz potwierdziłem, że także władze gminy będą po stronie mieszkańców. Swój sprzeciw wobec powstaniu KDP przedstawimy w formie apelu, do którego mam nadzieję, dołączą się wójtowie i burmistrzowie ościennych gmin – mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

Zdjęcia ze spotkania zobaczcie w poniższej fotorelacji.

[FOTORELACJA]929[/FOTORELACJA]

Dokument, o którym wspomina włodarz Jaraczewa jeszcze w tym tygodniu mają zamiar podjąć zarówno radni Rady Miejskiej w Jarocinie jak i Rady Powiatu Jarocińskiego.

Gminna sesja, podczas której radni będą podejmować uchwałę, która ma powstrzymać budzące wątpliwości mieszkańców plany Centralnego Portu Komunikacyjnego odbędzie się w czwartek, 22 września o 17;00 w siedzibie spółki Jarocin Sport.

– Musimy mówić jednym głosem i wspólnie walczyć o dobro naszych mieszkańców – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

By wzmocnić sprzeciw Karolina Wielińska-Kuś, przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie, zwróciła się do Rady Powiatu Jarocińskiego z prośbą o podjęcie podobnego stanowiska podczas najbliższej sesji rady powiatu.

- Stanowisko Zarządu Powiatu jest niezmienne od lutego tego roku. Cieszę się, że do tego stanowiska dołączyła gmina Jarocin, bo wspólnie można więcej – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

O stanowisku władz powiatu w sprawie KDP w gminie Jarocin pisaliśmy w poniższym artykule.

[ZT]4895[/ZT]

Stanowisko samorządowców zostanie wysłane do Prezesa Rady Ministrów oraz Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Apel zostanie także przekazany przedstawicielom Centralnego Portu Komunikacyjnego podczas spotkania planowanego w Jarocinie na poniedziałek26 września 2022 roku. Odbędzie się ono o 17:00 w JOK Jarocin.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jarockjarock

0 0

"Nie bo nie". Warto przedstawić alternatywę lub poprzeć opinię Trzaskowskiego i totalnej opozycji, że po co nam Polakom CPK jak mamy lotnisko w Berlinie . 21:58, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%