Zamknij

Nie należy dłużej czekać. Niecodzienna premiera już 22 listopada!

11:02, 17.11.2019 N.P Aktualizacja: 11:07, 17.11.2019
Skomentuj

Czas niezwykłej premiery zbliża się wielkimi krokami. Już 22 listopada o 19:00 na deskach sceny JOK Jarocin zostanie zaprezentowany spektakl teatralny pt. „Nie należy dłużej czekać!”. Obowiązują bezpłatne zaproszenia.

 

Spektakl pt. „Nie należy dłużej czekać” w sposób artystyczny podejmuje temat Powstania Wielkopolskiego. Udziału mieszkańców Jarocina w tym zrywie oraz w niepodległościowej konspiracji. Tekst scenariusza napisał Łukasz Pawłowski, wielokrotnie nagradzany dramaturg. Reżyserii podjął się Piotr Kaźmierczak z Teatru Polskiego w Poznaniu. Na scenie JOK Jarocin wystąpią zarówno profesjonalni aktorzy jak i mieszkańcy ziemi jarocińskiej, którzy wcielą się w role drugoplanowe. Próby trwają już od dłuższego czasu. Fabuła oraz dialogi głównych bohaterów – postaci autentycznych – zdynamizowane zostaną przez specjalnie przygotowaną oprawę scenograficzną, kostiumy i rekwizyty. Całość wprowadzi widza w wyjątkową atmosferę. 

- Główną ideą projektu jest artystyczne przetworzenie Powstania Wielkopolskiego, by w ciekawy, nowatorski i twórczy sposób uświadomić społeczeństwu rangę tego faktu historycznego, a lokalnie przybliżyć w nim udział mieszkańców Jarocina – mówi Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie można odbierać w JOK Jarocin oraz w Muzeum Regionalnym w Jarocinie (ratusz, II piętro).

Organizatorem widowiska pt. „Nie należy dłużej czekać!” jest Muzeum Regionalne w Jarocinie. Partnerują mu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Stowarzyszenie Jarocin XXI oraz Teatr Polski w Poznaniu. Sztuka jest częścią projektu pn. „Jarocinianie w powstaniu”, finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu pn. „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Gminy Jarocin.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%