Zamknij

Studia licencjackie w gminie Jarocin. Wykształcą potrzebną dziś kadrę

13:40, 15.10.2020 N.P Aktualizacja: 15:42, 22.10.2020
Skomentuj

Udało się. W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach powstały stacjonarne studia licencjackie. Wykształcą pielęgniarki i pielęgniarzy. Chętnych nie brakowało.  

 

- Zgłosiło się 20 osób. Dokładnie tyle ile musi być, aby powstał kierunek – mówi Sławomir Wilak, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

Pierwsze zajęcia na kierunku: pielęgniarstwo w Tarcach odbędą się już w najbliższy weekend – 17-18 października.

U nas, jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, będą wszystkie zajęcia teoretyczne. Przedmioty ogólne poprowadzą nasi nauczyciele – tłumaczy Sławomir Wilak.

Zajęcia praktyczne mają się odbywać w Akademii Kaliskiej (do niedawna Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu). Za studentami już pierwsze spotkanie. W jego trakcie otrzymali informacje na temat organizacji roku akademickiego. Przypomnijmy, że to Akademia Kaliska otworzyła w tarzeckiej szkole stacjonarne studia licencjackie na kierunku: pielęgniarstwo.

- W całej Polsce kierunek: pielęgniarstwo jest tak zorganizowany, że studia licencjackie odbywają się dziennie. Nie ma zaocznej możliwości ich ukończenia. W Tarcach będą to studia siedmiosemestralne. Dzięki temu zajęcia będą odbywały się tylko w weekendy. To jest bardzo wygodne dla tych studentów, bo mogą np. pracować jako pomoce medyczne na oddziale, są niezależni finansowo, mogą studiować dwa kierunki – mówi prof. Jacek Piątek, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Akademii Kaliskiej.

Studia są bezpłatne. Ich absolwenci dostaną dyplom licencjata pielęgniarstwa. Pierwsi otrzymają go w 2023 roku. Już dziś Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie, gwarantuje zatrudnienie w zarządzanej przez siebie placówce wszystkim pierwszym absolwentom pielęgniarstwa w Tarcach.

Otwarcie stacjonarnych studiów licencjackich na kierunku: pielęgniarstwo w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach było możliwe dzięki podpisaniu listu intencyjnego. W lipcu zrobili to: Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie, prof. Jacek Piątek, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Akademii Kaliskiej i ordynator oddziału chorób wewnętrznych w jarocińskim szpitalu oraz Sławomir Wilak, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%