Zamknij

Sparing Jaroty Jarocin. Zwycięstwo po pięknych golach (WIDEO)

16:25, 12.01.2020 N.P Aktualizacja: 17:00, 12.01.2020
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni trenera Piotra Garbarka pokonali LKS Gołuchów 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Ich autorami byli Alan Janowski i Szymon Piekarski.

Jarota Jarocin przygotowuje się do rundy wiosennej. Pierwszym sparingowym rywalem JKS-u był LKS Gołuchów, który pierwszą część sezonu 2019/20 zakończył na pozycji lidera w czwartej lidze. Piotr Garbarek, trener Jaroty, w pierwszej części gry dał szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności sporej grupie zawodników z innych klubów. Kibice od pierwszych minut oglądali zacięty pojedynek. Ostatni kwadrans przyniósł kilka strzałów z dystansu, ale piłkarzom brakowało precyzji. Tym samym obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa meczu była zdecydowanie ciekawsza. Głównie za sprawą pięknych goli z rzutów wolnych. Wcześniej przed swoją szansą stanął Szymon Piekarski. Ostatecznie młody pomocnik przestrzelił nad poprzeczką. Większą precyzją wykazał się wychowanek Jaroty – Alan Janowski. 72. minucie, pięknym strzałem w samo okienko, dał prowadzenie swojej drużynie. Goście mogli szybko doprowadzić do wyrównania po kontrataku. LKS zmarnował swoją doskonałą okazję, po tym jak jeden z ich piłkarzy nie trafił do praktycznie pustej bramki. W końcówce meczu więcej do powiedzenia mieli gracze z Jarocina. Ponownie groźnie uderzał Piekarski, ale górą był bramkarz ekipy „Żubra”. Piłkarz Jaroty był skuteczniejszy w ostatniej akcji starcia. Piłka ustawiona na 30. metrze, po jego strzale dotknęła słupka i zatrzepotała w siatce. Taki stan rzeczy sprawił, że gospodarze wygrali 2:0.

Zobaczcie wideo z tego spotkania!

[WIDEO]140[/WIDEO]

Jarota Jarocin – LKS Gołuchów 2:0 (0:0)

1:0 – Alan Janowski (72’)

2:0 – Szymon Piekarski (90)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Patryk Kieliba, Igor Skowron, Zawodnik Testowany, Piotr Skokowski, Kacper Szymankiewicz, Marcin Maćkowiak, Zawodnik Testowany, Mateusz Dunaj, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany. Na zmianę wchodzili: Bartosz Kubiak, Damian Pawlak, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Gałczyński, Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski, Alan Janowski, Beniamin Wrembel, Mikołaj Łopatka, Dawid Krzyżaniak, Piotr Stachowiak.

Jarociniacy drugie spotkanie w okresie przygotowawczym rozegrają w sobotę, 18 stycznia. Rywalem Jaroty będzie Polonia Środa Wielkopolski. Mecz rozpocznie się o 12:00.