Zamknij

Jarota Jarocin vs. Nielba Wągrowiec. Dla kogo trzy punkty?

13:14, 10.11.2019 N.P Aktualizacja: 13:25, 10.11.2019
Skomentuj foto.: jarota.com foto.: jarota.com

Bez punktów do Jarocina wrócili podopieczni trenera Piotra Garbarka. Zespół JKS-u, po zaciętym spotkaniu w ramach 16. kolejki trzeciej ligi grupy drugiej, przegrał z Nielbą Wągrowiec. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli gospodarze. W 13. minucie świetną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik, który sparował nad poprzeczkę uderzenie Jacka Figaszewskiego. Jarociniacy próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu. Dwa z nich oddał Kacper Szymankiewicz. Bramkarz z Wągrowca miał sporo szczęścia, bo futbolówka w obu przypadkach nie zmierzała w światło bramki. Dla Nielby szczęśliwa okazała się 27. minuta. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kubiński. Głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. W samej końcówce pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się Kacper Szymankiewicz, ale nikt z Jaroty nie doszedł do jego podania. W ostatniej akcji z dystansu zaskoczyć bramkarza miejscowych próbował jeszcze Piotr Skokowski.

Drugą część spotkania nieźle rozpoczęli podopieczni trenera Piotra Garbarka. Przed szansą zdobycia gola wyrównującego stanął Jędrzej Ludwiczak. Z bliskiej odległości trafił wprost w interweniującego bramkarza gospodarzy. Piłkarze Nielby nastawili się na kontrataki. Po jednym z nich jarociniaków uratowała poprzeczka. JKS dopiął swego w 71. minucie – po rzucie karnym. Do jedenastki, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, podszedł Piotr Skokowski. Tym razem kapitan Jaroty ulokował piłkę w samym okienku. Kilka chwil później sędzia z Gdańska – Sebastian Pakuszewski – był zmuszony przerwać pojedynek. Z uwagi na złe zachowanie kibiców na trybunach.

Ostatni kwadrans należał do beniaminka trzecioligowych rozgrywek. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry w swoim polu karnym przeciwnika sfaulował Mikołaj Łopatka. Zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Rafał Leśniewski, dla którego było to już siódme trafienie w trwającej kampanii. Wyrównać próbował jeszcze kapitan JKS-u. Z rzutu wolnego, ale jego próba była niecelna. Cenne trzy punkty trafiły na konto Nielby Wągrowiec.

Nielba Wągrowiec – Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
1:0 – Jacek Figaszewski (27’)
1:1 – Piotr Skokowski (71’)
2:1 – Rafał Leśniewski (90’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Szymon Komendziński (90+2’ – Szymon Gałczyński), Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (80’ – Dawid Krzyżaniak), Mateusz Dunaj, Karol Szymankiewicz, Miłosz Kowalski (60’ – Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka.