Zamknij

JKS Jarota Jarocin vs. Pogoń II Szczecin. Klątwa gospodarzy trwa

11:20, 05.11.2019 N.P Aktualizacja: 12:04, 05.11.2019
Skomentuj foto.: jarota.com foto.: jarota.com

Klątwa stadionu przy ul. Sportowej w Jarocinie trwa. Piłkarze Jaroty nadal nie wygrali przed własną publicznością. Ostatni mecz zremisowali. Ich rywalem była Pogoń II Szczecin. Zobaczcie na filmie najlepsze akcje z tego spotkania.

Pierwszą groźną okazję w meczu JKS Jarota vs. Pogoń II Szczecin stworzyli gospodarze. Mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Mikołaja Łopatki. Uderzenie napastnika JKS-u obronił Jędrzej Grobelny, bramkarz ze Szczecina. Portowcy odpowiedzieli w 13. minucie. Centrę z prawej strony boiska wykorzystał Michał Kwiecień. Zawodnik gości, głową z bliskiej odległości, skierował futbolówkę do siatki. Jarociniacy przez długi czas nie potrafili stworzyć sobie dobrej sytuacji. W 35. minucie przed szansą zdobycia gola stanął Dawid Krzyżaniak. Ostatecznie wychowanek Jaroty spudłował z piątego metra. Szczecinianie groźnie kontrowali, ale w ich grze brakowało celnych strzałów. Gdy wydawało się, że przeciwnicy Jaroty zejdą na przerwę z minimalnym prowadzeniem, w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Łopatka. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Piotr Skokowski, który trafił wprost w interweniującego bramkarza. Kapitan jarocińskiej drużyny dużo lepiej zachował się przy dobitce i na tablicy wyników pojawił się remis – 1:1.

W drugich 45. minutach już tak wiele okazji do strzelenia gola nie było. Choć kilka razy swój zespół uratował Sebastian Kmiecik. Podopieczni trenera Garbarka próbowali zaskoczyć rywali po stałych fragmentach gry, ale żaden z zawodników Jaroty nie strzelił zwycięskiego gola. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Doskonale wiedzieliśmy jakiego spotkania się spodziewać. Przeciwnicy operowali piłką. Mieliśmy plan na ten mecz i przez długi czas go realizowaliśmy. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Z przebiegu całego pojedynku remis jest wynikiem sprawiedliwym. Dziś się nie udało zdobyć kompletu punktów, ale patrzymy już na dwa ostatnie mecze w rundzie jesiennej. To będą ważne potyczki, które zadecydują o tym czy wyprzedzimy te drużyny w tabeli. Na pewno podejdziemy do tych meczów z pełnym zaangażowaniem i będziemy starali się zdobyć sześć „oczek” – po ostatnim gwizdku sędziego mówił Piotr Garbarek, trener JKS Jarota Jarocin.

Zobaczcie najlepsze akcje rozegrane podczas spotkania JKS Jarota Jarocin vs. Pogoń II Szczecin.

[WIDEO]77[/WIDEO]

Ekipa z Jarocina po tym pojedynku ma 14 punktów w trzecioligowej tabeli. Takim samym dorobkiem legitymują się piłkarze z Koszalina (Gwardia i Bałtyk) i Konina (Górnik). Zespół Jaroty Jarocin obecnie zajmuje 15 miejsce, ale strata punktowa do ósmej ekipy w stawce wynosi zaledwie cztery „oczka”. W górnej części tabeli bez zmian. Liderem jest KKS Kalisz, a tuż za nimi plasuje się Radunia Stężyca i Mieszko Gniezno. Do grona drużyn znajdujących się tuż nad strefą spadkową dołączyły: Sokół Kleczew, Polonia Środa, Chemik Police oraz Pogoń II Szczecin.

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 1:1 (1:1)

0:1 – Michał Kwiecień (13′)

1:1 – Piotr Skokowski (45′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Igor Skowron, Patryk Kieliba – Jędrzej Ludwiczak, Kacper Szymankiewicz – Mateusz Dunaj, Dawid Krzyżaniak (63’ – Szymon Gałczyński), Beniamin Wrembel (77’ – Miłosz Kowalski)  – Mikołaj Łopatka (90’ – Wiktor Smołaga).