Zamknij

LZS Cielcza vs. WKS Witaszyce. Do kogo należały derby?

19:20, 19.10.2019 N.P Aktualizacja: 19:46, 19.10.2019
Skomentuj foto.: LZS Cielcza/FB foto.: LZS Cielcza/FB

Na boisku piłkarskim spotkały się dwie drużyny z gminy Jarocin. LZS Cielcza i WKS Witaszyce. O punkty walczą w pierwszej klasie grupy okręgowej. Jedni nie mieli sobie równych w tym starciu. Drudzy musieli pogodzić się z porażką. Która z drużyn okazała się lepsza?

Drużyna LZS Cielcza podjęła dziś u siebie WKS Witaszyce. Po pierwszym gwizdku sędziego mecz wydawał się być wyrównany. Na pierwszego gola kibice musieli poczekać. Dopiero w 33. minucie Jakub Nowak z LZS Cielcza skutecznie pokonał bramkarza WKS Witaszyce. Na tablicy wyników pojawiło się 1:0. Kolejna bramka padła tak szybko, że nie wszyscy na trybunach zdążyli się zorientować, co się dzieje na boisku. Jakub Nowak tak się rozstrzelał, że po raz drugi piłkę do siatki WKS Witaszyce wpakował w 35. minucie meczu. Tylko 120 sekund po zdobyciu pierwszego gola! Na tablicy wynik 2:0 nie gościł długo. Poprawił go Piotr Palczewski. Także z LZS Cielcza. I to na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu. Piłkę do bramki rywala skierował w 44. minucie meczu. Tym samym piłkarze schodzili do szatni z rezultatem 3:0 dla LZS Cielcza.

Po emocjonującej końcówce pierwszej połowy spotkania, druga już taka nie była. Piłkarze WKS Witaszyce robili wszystko, aby zdobyć choć kontaktowego gola. Zawodnicy LZS Cielcza zaś skupili się na tym, by już wywalczony wynik utrzymać do końca meczu. I to im się udało. Przez całe 45 minut drugiej połowy spotkania kibice nie zobaczyli goli. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Co ciekawe, w poprzednim sezonie to zespół WKS Witaszyce dwukrotnie był górą w spotkaniach z LZS-em Cielcza. Najwierniejsi kibice pewnie z łatwością przypomną sobie mecz, w którym witaszyczanie wygrali z zawodnikami z Cielczy mimo że grali tylko w dziewiątkę. Dzisiaj pojedynek nie tylko o punkty w pierwszej grupie klasy okręgowej, ale i honor oraz satysfakcję bezapelacyjnie wygrali piłkarze z Cielczy. I to na ich koncie zapisano trzy punkty.