Zamknij

Wypadek na budowie. Potrącenie rowerzysty. Oparzenie... Strażacy mieli co robić (ZDJĘCIA)

15:18, 04.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: jarocin.pl

Wypadek na budowie, napad na zakład ślusarski, wypadek przy pracach rolniczych, oparzenie, potrącenie rowerzysty, amputacja kończyny, udar… To tylko część zadań z którymi musieli zmierzyć się strażacy w ramach IV zawodów KPP Golina-Witaszyce 2019. We współzawodnictwie wzięło udział 16 drużyn. W sumie 64 ratowników.

 

Zawody zorganizowano na terenach miejscowości: Golina, Zakrzew, Witaszyce oraz Jarocin. Każda z drużyn liczyła po czterech zawodników. Przygotowano dla nich 10 pozorowanych zadań medycznych. Obejmowały one cały przekrój założeń, do których przygotowuje Kwalifikowana Pierwsza Pomoc.

Zawodnicy musieli zmierzyć się m.in. z: wypadkiem pracownika budowlanego, który nieprzytomny zawieszony był na linkach między rusztowaniem, napadem na zakład ślusarski, gdzie poszkodowanych było łącznie siedem osób, wypadkiem przy pracach rolniczych (zmiażdżona dłoń), oparzeniem, potrąceniem rowerzystów, amputacją czy udarem.

Zawody wygrała ekipa Specjalistycznej Służby Wsparcia Medycznego JRGH z KGHM Lubin. Drugie miejsce zajęła Zakładowa Grupa Ratownicza Reckitt Benckiser Production Poland z Nowego Dworu Mazowieckiego, a trzecie OSP Grabów nad Prosną. Z terenu Gminy Jarocin udział w zawodach wzięła grupa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowie.

Na zakończenie imprezy były: poczęstunek, wymiana doświadczeń i integracja. W przygotowanie zawodów zaangażowanych było 96 osób. Sędziowie, oceniający, logistycy, pozoranci, organizatorzy: OSP Golina i OSP Witaszyce, a także partnerzy: OSP Żerniki, OSP Jarocin, KP PSP Jarocin. Gmina Jarocin na organizację imprezy przekazała dotację z budżetu dla OSP w Golinie. Na otwarciu imprezy obecny był Bartosz Walczak, I zastępca burmistrza Jarocina.

Zdjęcia ukazujące, jak strażacy poradzili sobie z zadaniami czekającymi na nich podczas zawodów zobaczcie w galerii pod artykułem.

[ALERT]1570198987857[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone