Zamknij

Flota Świnoujście vs. Jarota Jarocin. Punkty zostały nad morzem (WIDEO)

13:53, 30.06.2021 JKS Jarota Jarocin Aktualizacja: 14:02, 30.06.2021
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Choć w ostatniej serii spotkań w Świnoujściu górą byli piłkarze Floty, to zawodnicy JKS-u pozostali po sobie bardzo dobre wrażenie. Jarociniacy zakończyli więc sezon 2020/21 na 12 miejscu w tabeli III ligi grupy drugiej.

Pierwsze fragmenty sobotniego spotkania należały do gospodarzy. To oni częściej byli w posiadaniu piłki. Mimo tego z ich gry niewiele wynikało. Po upływie kwadransa gry do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Piotra Garbarka. Najpierw z trudem strzał Krzysztofa Matuszaka obronił bramkarz miejscowych. Następnie piłka, po uderzeniu głową Krzysztofa Bartoszaka, zatrzymała się na poprzeczce. Napastnik Jaroty jeszcze lepszą okazję miał w 40. minucie. Wtedy w polu karnym sfaulowany został Szymon Komendziński, ale „Kris” z 11. metra trafił wprost w interweniującego Dominika Kalinowskiego. Tym samym na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drużyna z Jarocina za wszelką cenę chciała wyjść na prowadzenie. Znów bliski szczęścia był Krzysztof Bartoszak. Snajper jarocińskiego zespołu tym razem zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka ponownie odbiła się od poprzeczki i na tablicy wyników nadal było 0:0. Po upływie godziny gry groźniej zaatakowali zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego. Szczególnie aktywny był Grzegorz Tarasiewicz, który dwukrotnie zdołał pokonać Sebastiana Kmiecika – w 68. i 78. minucie. Ostatecznie więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Warto podkreślić, że do ostatniego gwizdka sędziego JKS walczył o lepszy rezultat.

Najlepsze akcje meczu Flota Świnoujście vs. Jarota Jarocin zobaczcie na wideo poniżej.

[WIDEO]239[/WIDEO]

Jarota Jarocin w 34 spotkaniach zgromadziła na swoim koncie 49 punktów i 68 goli. To dało ekipie trenera Garbarka bezpieczną 12. pozycję w III lidze grupy drugiej. Przypomnijmy, że awans na szczebel centralny wywalczyła Radunia Stężyca, która w tabeli wyprzedziła Świt Skolwin i Polonię Środa. Dodatkowo Krzysztof Bartoszak został najlepszym strzelcem trzeciej ligi. Napastnik JKS-u w sezonie 2020/21 strzelił 29 bramek dla Jaroty Jarocin. „Kris” w zakończonym właśnie sezonie rozegrał 30 spotkań. Na murawie spędził 2.623 minuty. Oznacza to, że bramkarzy rywali średnio pokonywał przynajmniej raz w każdym pojedynku. 32-letni snajper najwięcej goli strzelił przeciwko ekipie z Gniezna. Wtedy cztery razy skierował piłkę do siatki. Ponadto w dwóch wyjazdowych spotkaniach skompletował hat-tricka. Miało to miejsce przy okazji zwycięskich meczów z KP Starogard Gdański oraz Górnikiem Konin. Drugi w klasyfikacji – Dawid Retlewski (Radunia) zgromadził na swoim koncie 21 bramek. Natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęło trzech piłkarzy. Dominik Chromiński (Sokół Kleczew), Paweł Iskra (Flota Świnoujście) oraz Rafał Leśniewski (Nielba Wągrowiec). Wszyscy strzelili po 19 goli.

Flota Świnoujście – Jarota Jarocin 2:0 (0:0)

1:0 – Grzegorz Tarasiewicz (68’)

2:0 – Grzegorz Tarasiewicz (78’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Krzysztof Matuszak (46’ – Szymon Piekarski), Krystian Wawrzyniak (46’ – Dawid Idzikowski), Patryk Rzepka (66’ – Mateusz Dunaj), Marcin Konopka, Jacek Pacyński (56’ – Kacper Szymankiewicz), Krzysztof Bartoszak.