Pomorzanin Toruń vs. Jarota Jarocin. Punkty trafiły do gości (WIDEO)

13:19, 15.06.2021 JKS Jarota Jarocin Aktualizacja: 16:44, 15.06.2021
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Kolejny krok w kierunku utrzymania w III lidze wykonali podopieczni trenera Piotra Garbarka. Zespół JKS-u pokonał na wyjeździe Pomorzanina Toruń.

Przez całą pierwszą połowę zawodnicy z Jarocina zmuszeni byli grać pod wiatr. Mimo tego stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Choć uderzenia Damiana Pawlaka, Piotra Skokowskiego czy Filipa Szewczyka były minimalnie niecelne. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 38. minucie. Wtedy, po strzale Kamila Woronieckiego i udanej interwencji Sebastiana Lorka, piłka zatrzymała się na poprzeczce. Tym samym obie ekipy udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga część spotkania to dominacja Jaroty pod każdym względem. W 54. minucie widzowie zobaczyli pierwszą bramkę. Jej autorem był Damian Pawlak. Piłkę do siatki wpakował głową, z bliskiej odległości. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Szymona Piekarskiego. I to nie było koniec emocji w Grodzie Kopernika. Na 10. minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola. Skutecznością w polu karnym błysnął Wiktor Pokorowski. Piłkarz z Torunia dał nadzieje miejscowym na korzystny rezultat. Rozmyli ją jarociniacy, którzy szybko odpowiedzieli. Wynik meczu ustalił Krzysztof Bartoszak z rzutu karnego. Tym samym, z dorobkiem 29. bramek, przewodzi on w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Najlepsze akcje meczu Pomorzanina Toruń z Jarotą Jarocin zobaczcie na poniższym wideo.

[WIDEO]236[/WIDEO]

Pomorzanin Toruń – Jarota Jarocin 1:3 (0:0):

0:1 – Damian Pawlak (54′)

0:2 – Damian Pawlak (64′)

1:2 – Wiktor Pokorowski (80′)

1:3 – Krzysztof Bartoszak (87′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Szymon Piekarski (90’ – Krystian Wawrzyniak), Kacper Szymankiewicz (89’ – Patryk Rzepka), Filip Szewczyk (85’ – Marcin Konopka), Damian Pawlak (73’ – Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (68’ – Jacek Pacyński), Krzysztof Bartoszak.

19 czerwca na Stadionie Miejskim w Jarocinie odbędzie się przedostatnie starcie z udziałem Jaroty Jarocin w sezonie 2020/21. Rywalem podopiecznych Piotra Garbarka będzie Unia Swarzędz, która już praktycznie nie ma żadnych szans na utrzymanie w trzecioligowych rozgrywkach.