Zamknij

Jarota w pięknym stylu zremisowała przed własną publicznością. DUŻO ZDJĘĆ i FILM

18:01, 16.08.2019 N.P Aktualizacja: 18:47, 16.08.2019
Skomentuj Wojciech Kufliński Wojciech Kufliński

W meczu JKS Jaroty Jarocin z KKS-em Kalisz było wszystko co kibice mogą sobie wymarzyć. Zacięta walka o każdą piłkę i grad goli. Podopieczni Piotra Garbarka zremisowali z liderem trzecioligowych rozgrywek 3:3. Jak to zrobili? Zobaczcie na zdjęciach i filmie!

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch groźnych sytuacji z obu stron. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Jarocina. W 22. minucie przeprowadzili bardzo szybki kontratak. Podanie Dawida Idzikowskiego na gola zamienił Mateusz Dunaj. Chwilę później zawodnicy Jaroty zaatakowali po raz kolejny. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Szymon Gałaczyński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 45. minucie meczu z wyrównania cieszyć się mogli reprezentanci KKS Kalisz. Skutecznym uderzeniem z 16. metra popisał się Andrzej Trubeha. Tym samym obie ekipy zeszły na przerwę przy remisie 1:1.

Początek drugiej połowy spotkania na Stadionie Miejskim w Jarocinie należał do KKS-u. W 56. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał niepilnowany Mateusz Żebrowski. Radość rywali trwała 10 minut. Na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Dunaj. Futbolówka, po strzale wychowanka JKS-u, odbiła się od słupka, następnie od pleców interweniującego golkipera z Kalisza i zatrzepotała w siatce. Szczęśliwa dla zespołu prowadzonego przez Ryszarda Wieczorka okazała się 72. minuta. Wtedy kolejnego gola dla drużyny z Kalisza zdobył Mateusz Żytko. Zaledwie 2. minuty później kibice licznie zgromadzeni na trybunach zobaczyli kolejne trafienie. W polu karnym przeciwników doskonale zachował się, wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej, Miłosz Kowalski. Zagrał futbolówkę przed „szesnastkę” do Szymona Piekarskiego. Ten - pięknym uderzeniem – pokonał bezradnego Józefa Burtę. W końcówce meczu emocji nie zabrakło. Zarówno piłkarze JKS-u i KKS-u mieli po jednej „piłce meczowej”. Mimo tego wynik nie uległ już zmianie.

Skrót meczu obejrzyjcie na poniższym filmie!

Zdjęcia ze spotkania, autorstwa Wojciecha Kuflińskiego, zobaczcie w galerii pod artykułem!

Jarota Jarocin – KKS Kalisz 3:3 (1:1)

1:0 – Mateusz Dunaj (22’), 1:1 – Andrzej Trubeha (45’), 1:2 – Mateusz Żebrowski (56’), 2:2 – Mateusz Dunaj (66’), 2:3 – Mateusz Żytko (72’), 3:3 – Szymon Piekarski (74’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (86’ – Patryk Kieliba) – Mateusz Dunaj, Dawid Idzikowski (72’ – Miłosz Kowalski), Szymon Gałczyński (76’ – Adam Męcfel) – Mikołaj Łopatka (90’ – Beniamin Wrembel)