Zamknij

Tarnovia Tarnowo Podgórne vs. JKS Jarota Jarocin. Tym razem lepsi gospodarze (WIDEO)

12:59, 04.03.2021 JKS Aktualizacja: 13:04, 04.03.2021
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Tarnowie Podgórnym. Puchar Polski nie dla Jaroty Jarocin. Awans do 1/8 finału wywalczyli czwartoligowcy z Tarnowa Podgórnego.

Od pierwszego gwizdka sędziego sytuacji strzeleckich praktycznie nie było. Zmieniło się to w 17. minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Filip Szewczyk, który wbiegł z piłką w pole karne i został sfaulowany przez swojego rywala. Piłkę na „wapnie” ustawił Krzysztof Bartoszak. Snajper JKS-u został zatrzymany przez bramkarza gospodarzy – jednego z głównych bohaterów zespołu z Tarnowa Podgórnego. W trzecim kwadransie przed szansą znów stanęli Filip Szewczyk i Krzysztof Bartoszak. Ostatecznie w obu sytuacjach górą był bramkarz Tarnovii. Ponadto na strzał z dystansu zdecydował się Damian Pawlak, ale piłka po jego uderzeniu z prawej nogi poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Gospodarze wykorzystali błąd jarocińskiej defensywy na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Najpierw Sebastian Lorek uratował się wybiciem piłki na aut po dalekim oddaleniu niebezpieczeństwa spod własnej bramki przez Jakuba Wilka, a chwilę później było już 1:0. Szybko rozegrana akcja – po tym jak gra została wznowiona zza linii bocznej – okazała się bardzo szczęśliwa dla przeciwników Jaroty. Skutecznością błysnął Mohamed Tayachi i JKS musiał gonić wynik, co wcale łatwe nie było.

Miejscowi chcieli przede wszystkim utrzymać skromne prowadzenie, ale zamierzali też wychodzić z kontratakami. Ta sztuka udała im się w 60. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Jerzewski, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Lorka. Podrażnieni piłkarze z Jarocina ruszyli do odrabiania strat. Ich ataki w końcu przyniosły oczekiwanego gola. Jego autorem był Jędrzej Ludwiczak. Środkowy obrońca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej zachował się na piątym metrze i wpakował piłkę do siatki. Taki stan rzeczy sprawił, że awans jego drużyny do 1/8 finału wciąż był realny. Ostatnie minuty to obrona rywali Jaroty całą jedenastką na własnej połowie. Tarnovia dowiozła jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra i mogła cieszyć się z wygranej na własnym terenie.

Najlepsze akcje meczu zobaczcie na poniższym wideo.

[WIDEO]210[/WIDEO]

Podopieczni trenera Piotra Garbarka muszą skupić się na rozgrywkach ligowych. Jarociniacy pierwszy mecz ligowy w 2021 roku rozegrają w sobotę w Swarzędzu o 13:00.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Jarota Jarocin 2:1 (1:0)

1:0 – Mohamed Tayachi (41’)

2:0 – Szymon Jerzewski (60’)

2:1 – Jędrzej Ludwiczak (69’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Jędrzej Ludwiczak, Sebastian Golak, Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski, Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Damian Pawlak (79’ – Patryk Rzepka), Filip Szewczyk, Mateusz Dunaj (59’ – Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak.