Zamknij

Co z tegoroczną edycją największej imprezy biegowej w powiecie jarocińskim? Znamy decyzję organizatorów!

14:35, 16.07.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Koronawirus nie powstrzymał RockRun Jarocin 2020. Największa impreza biegowa w naszym powiecie odbędzie się. Wznowiono zapisy. Nadal pakiety startowe można nabywać w promocyjnych cenach. Wydarzenie zorganizowane zostanie w rygorze sanitarnym.

 

RockRun Jarocin 2020 odbędzie się tak, jak planowano przed wybuchem pandemii.

- Niełatwo było podjąć decyzję. Byłem sceptyczny, ale widziałem chęć startu po stronie biegaczy. Wiem, że wielu jarociniaków przygotowuje się specjalnie do RockRuna – mówi Robert Cieślak.

Dlatego 13 września o 12:30 ze Stadionu Miejskiego w Jarocinie wystartują biegacze. Już na samym początku zauważą drobne zmiany.

- Start będzie wspólny, z tym, że zastosujemy pomiar czasu netto. Taki, który jest mierzony od momentu przebiegnięcia linii start-mety przez poszczególnych uczestników. To spowoduje, że nie będzie trzeba startować jak najszybciej, ze wszystkimi. Można będzie poczekać i nikt nic na tym nie straci – informuje członek Stowarzyszenia RockRun Jarocin.

Ponownie ruszyła sprzedaż pakietów startowych na RockRun Jarocin 2020. Nadal można je nabyć w promocyjnej cenie – 50 zł z koszulką i 40 zł bez koszulki. Uwaga – ich ilość jest ograniczona. Gdy ta pula biletów wstępu się wyczerpie, ich cena będzie sukcesywnie rosła.

– Zawsze tak było, że uczestnicy naszej imprezy zapisywali się od razu, dopóki było 100 promocyjnych pakietów, później nic się nie działo i dopiero pod koniec zapisów ich liczba rosła lawinowo. Zachęcam, aby nie zostawiać zakupu pakietu startowego na ostatnią chwilę. Tym bardziej, że – jeśli bieg się nie odbędzie – wpłaty będziemy oddawać w pełnej wysokości – informuje Robert Cieślak.

Co ważne, biegacze wystartują na swoją odpowiedzialność. Potwierdzą to własnoręcznym podpisem pod oświadczeniem o zdolności do biegu. Podczas największej imprezy sportowej w naszym mieście jej uczestnicy zmierzą się na dwóch dystansach – 10 km i 21 km.

- Pobiegną w prawo ul. Św. Ducha. Tym razem nie wbiegną na rynek. Trasa ulegnie małej zmianie ze względu na rewitalizację centrum miasta. Na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Wojska Polskiego biegacze skręcą w lewo. Pobiegną do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Wodnej. Tam nawrócą i skierują się z powrotem w stronę Stadionu Miejskiego – zapowiada Robert Cieślak.

Dalej trasy pobiegną już tradycyjnie. Na wysokości szkoły w Wilkowyi uczestnicy biegu na 10 km zawrócą i powrócą do Jarocina. Półmaratończycy pobiegną dalej. Aż do Łuszczanowa. Tam, na skrzyżowaniu ulic Długiej i Mostowej, zawrócą i także powrócą na Stadion Miejski, gdzie zakończą swoje zmagania.

Kolejne zmiany czekają biegaczy już na samej trasie.

– Kubki z wodą najprawdopodobniej zastąpią małe butelki. Co do punktów z jedzeniem ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale bardzo możliwe, że one zupełnie znikną. Tak jak posiłek w strefie finiszera. Musimy to uzgodnić z Sanepidem – mówi członek Stowarzyszenia RockRun Jarocin.

Pod znakiem zapytania stoją też biegi dla dzieci. Kibice nie powinni nastawiać się również na mnogość imprez towarzyszących sportowemu wydarzeniu. Wszystko to dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz