Zamknij
REKLAMA

90-lecie OSP w Hilarowie (ZDJĘCIA)

13:19, 16.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Jubileusz 90-lecia obchodziła jednostka OSP w Hilarowie. Druhowie odebrali wiele życzeń i gratulacji.

 

Podczas uroczystości wręczone zostały medale, odznaczenia i odznaki za zasługi oraz za wieloletnią działalność w pożarnictwie. Jubileusz był okazją do oficjalnego otwarcia rozbudowanej w ubiegłym roku sali wiejskiej.

- Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się zrealizować inwestycję, która będzie służyć nie tylko strażakom, ale wszystkim mieszkańcom Hilarowa. Duża w tym zasługa radnego Pawła Adamkiewicza. Przebudowa i rozbudowa remizy OSP kosztowała ponad 400 tys. zł. To nie jedyna inwestycja realizowana przy udziale budżetu gminy w ostatnim czasie. Gmina Jarocin wsparła także budowę drogi powiatowej, która przebiega przez wioskę w kierunku Woli Książęcej. Na jej realizację przeznaczyliśmy 200 tys. zł. Niech te inwestycje służą Wam jak najlepiej! Wszystkiego dobrego! – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, obecny na święcie jednostki.

90-lecie OSP w Hilarowie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka. Wręczono też odznaki przyznane przez Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jarocinie

 

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: jednostka OSP w Hilarowie.

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Krystian Antczak i dh Wojciech Lochdański.

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Tomasz Żakowski i dh Adam Chudak.

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: firma „ARBOR” Paweł Chudak z Hilarowa.

Odznaka „Za wysługę lat”: dh Mieczysław Antczak, dh Jacek Matuszewski, dh Mieczysław Gasik, dh Wojciech Lochdański, dh Jarosław Bogaczyk, dh Paweł Chudak i dh Artur Talbierz.

 

Fotorelację z uroczystości zobaczcie poniżej. 

[FOTORELACJA]793[/FOTORELACJA]

[ALERT]1652699932209[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%