Zamknij

Wycofał się i poprał Lidię Czechak

16:55, 09.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Przemysław Maćkowiak

Bartosz Walczak rezygnuje ze startu w wyborach. Jak sam mówi, robi to dla dobra mieszkańców. Swoje poparcie przekazuje Lidii Czechak, kandydatce Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu. 

 

Bartosz Walczak, wiceburmistrz Jarocina, rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych. Miał startować z 2. pozycji na liście Bezpartyjnych i Samorządowców. Pisaliśmy o tym pod poniższym linkiem. Jako pierwsi rozmawialiśmy z kandydatem na posła.

[ZT]266[/ZT]

Dziś Bartosz Walczak ogłosił, że wyborcy nie znajdą go na żadnej liście kandydatów na posłów z okręgu nr 36 – kalisko-leszczyńskiego. Rezygnuje z kandydowania do parlamentu. Skąd taka decyzja?

- Od tygodnia, kiedy ogłosiłem start w wyborach, były przeprowadzone analizy tego, który z kandydatów z ziemi jarocińskiej ma największe szanse i czy w ogóle ma szansę na to, aby zdobyć mandat parlamentarzysty. Wyniki tych badań, którymi dysponujemy od niedługiego czasu, wskazują, że mamy taką możliwość jako mieszkańcy, jako ziemia jarocińska, aby mieć swojego przedstawiciela w sejmie, ale pod jednym warunkiem. Pod takim warunkiem, że jako społeczeństwo i jako mieszkańcy podejdziemy do tematu poważnie, będziemy grali wszyscy na jedną bramkę. Na to, abyśmy mieli swojego przedstawiciela w ławach sejmowych, co jest bardzo ważne dla rozwoju naszego miasta, gminy i całego naszego powiatu. Tak więc, w związku z tym, podjąłem rezygnację ze startu w wyborach, dlatego że należy (…) wesprzeć tę listę, która ma największą szansę zdobyć u nas mandat, a jest to lista Prawa i Sprawiedliwości. Mamy bardzo duże szanse na to, aby osoby z tej listy uzyskały mandat, dlatego wszystkie ręce na pokład i, jeżeli mamy szansę zrobić coś dobrego dla naszego regionu, dla ziemi jarocińskiej to powinniśmy wspólnie włączyć się w to, aby takiego przedstawiciela w partii rządzącej w sejmie mieć – oświadczył Bartosz Walczak.

Zastępca burmistrza Jarocina, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zaapelował do swoich zwolenników, aby w wyborach 13 października oddali swój głos na Lidię Czechak, starostę powiatu jarocińskiego. Ta startuje z szóstego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałych kandydatów z naszego okręgu Bartosz Walczak poprosił o to, aby zachowali się „odpowiedzialnie względem naszej malej ojczyzny, dojrzale samorządowo i też wspomogli tych kandydatów, którzy mają największe szanse”.

Na konferencji prasowej Bartoszowi Walczakowi towarzyszył Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Prezes Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska zapowiedział, że dowodzona przez niego formacja w wyborach parlamentarnych poprze kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu oraz senatu.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone