Zamknij

Rozdają granty dla lokalnych społeczności

12:15, 29.06.2021 | N.P
Skomentuj

3 tys. zł czeka. Mogą się o nie ubiegać pojedyncze osoby, instytucje oraz lokalne organizacja pozarządowe – stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich czy ochotnicze straże pożarne. Wystarczy, że będą miały pomysł na działania dobre dla lokalnej społeczności.

 

Program „Dobre działania” to akcja pomocy firmy Diamant dla inicjatyw społecznych. Celem programu jest wsparcie tych mieszkańców, którzy mobilizują lokalne grupy zainteresowań, działając na rzecz wspólnego dobra. Program podzielony jest na kilkumiesięczne edycje. W każdej z nich nagradzane są trzy inicjatywy, wybierane w drodze konkursu. Najlepsze z nich otrzymają po 3 tys. zł. Nabór do akcji jest otwarty. Może się do niej zgłosić każdy, kto ma pomysł. Na: budowanie lub wzmacnianie rozpoznawalności regionu, aktywizację lokalnej społeczności, ocalenie od zapomnienia tradycji lub kreowanie przyszłości. Wystarczy wypełnić prosty formularz kontaktowy. Ten, oprócz opisu inicjatywy, umożliwia załączenie materiałów graficzno-filmowych.

- W każdym biznesie siłą napędową są ludzie. To oni tworzą nasza firmę i pomagają jej się rozwijać. Począwszy od uprawy buraka cukrowego, po jego zbiory, przetwarzanie, produkcję cukru i sprzedaż. Każdy z tych etapów jest dla nas szalenie wartościowy, a każda osoba odpowiadająca za konkretne etapy – fundamentem przedsiębiorstwa. (…) Dlatego w ramach akcji „Dobre działania” chcemy udowodnić, że liczymy się z ich zdaniem i chcemy wspierać inicjatywy mogące dodatkowo rozwinąć regiony, w których funkcjonuje nasza firma – mówi Paweł Maciejewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Pfeifer & Langen Polska.

Firma Diamant, dzięki swojej akcji, chce wspierać mieszkańców zajmujących się różnymi działaniami. Wśród zgłoszeń mogą być więc warsztaty z regionalnych wypieków przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, ale też miejskie projekty rozwoju, jak odnowienie dziedzińca lub dofinansowanie wiejskiej świetlicy czy biblioteki. Szczegóły, regulamin akcji „Dobre działania” znaleźć można na stronie: dobredzialania.pl.

(ogłoszenie)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%